TURZOVKA - V sobotu 21. května minulého roku jsme pořádali farní pouť na poutní místo Turzovka a do skanzenové obce Čičmany. Mše sv. byla sloužena v nově postaveném kostele v blízkosti místa zjevení. Po té jsme se odebrali na místo zjevení, kde jsme vykonali Mariánskou pobožnost. Z Turzovky jsme pokračovali do obce Čičmany, kde jsme mohli obdivovat krásnou lidovou tvorbu na tamních dřevěných domech. Cestou domů jsme si zazpívali naše krásné mariánské písně. Poděkovali jsme i za krásné počasí, které nám celou pouť zpříjemnilo. 

 

 

MINISTRANTSKÝ VÝLET - Dne 22.06.2016 jsme pořádali ministrantský výlet na Svatý Kopeček u Olomouce a do ZOO v Lešné u Zlína. Po mši sv. se nám dostalo odborného výkladu ohledně baziliky a po společné foto a svačině od rodičů jsme se vydali směr Zlín. Tamní ZOO je opravdu super. Většině z nás se líbili nejvíc rejnoci, které jsme mohli i nakrmit a pohladit je.  Bylo tam samozřejmě mnoho jiných zvířat umístněných v krásné přírodě. Zkrátka pěkná společná akce. A co bude příště. Příští rok se připravuje turnaj v kopané......Kde bude ???? A hlavně kdo asi vyhraje? Těšíme se.

SANTIAGO DE COMPOSTELA - tradiční poutní místo, jedno z nejstarších v církevních dějinách. Stojí zato vydat se na pěší cestu s cílem k místu kde jsou ostatky apoštola Jakuba. Každodenní kus cesty je sice namahavý, ale námaha a odpočinek patří v tomto případě k sobě. Rozjímání nemusíme hledat jenom v kostelních lavicích, cesta a putování mohou nabídnout stejný duchovní zážitek. Pokud vám to vaše fyzické síly dovolí, vydejte se na cestu i vy. Prožijete něco, co vám dá pochopit, co je to opravdová pouť. 

GRUZIE - ARMENIE  Od 19. do 27. května 2018 jsme se účastnili poznávacího zájezdu do Gruzie a Arménie. Účastníci byli z farností Valtice, Hlohovec a Moutnice. Odlet byl z Vídně s přestupen v Kyjevě a přistáním v Tbilisi.  V Gruzii jsme pobyli čtyři dny a zbytek v Arménii. V obou zemích se setkáte s velkými sociálními rozdíly, ale na kouzlu obou zemí to nikterak neubere. Historie obou zemí a kulturní bohatství nahradí všechno. V obou zemích jsme se setkali s velmi příjemnými lidmi. Odjížděli jsme plni dojmů, spokojeni s perfektní organizací celé cesty. Zvláště Arménie nám zůstane zapsaná v naších srdcích.

Tradiční krojované hody patří k Valticím, jako slunce k modré obloze

MEDŽUGORJE A PRASIČE - 21.-28. září 2018